5396fa8c704e969e42218bc1_produkt-tubka.png

Lek do stosowania w zakażeniach skóry,  któremu zaufały miliony.

Lek dostępny wyłącznie w aptekach

Skuteczna ochrona i leczenie zakażeń skóry

środek pierwszej pomocy o miejscowym działaniu

stosowany na drobne rany, zadrapania i oparzenia

zapobiega rozwojowi zakażeń skóry

Przyspiesza gojenie skóry

zawiera trzy antybiotyki i wydawany jest bez recepty

Wiele zastosowań

53971111c98efb225dfe2964_char-bruise.jpg

Stosowany na drobne zadrapania i powierzchowne rany skóry, Tribiotic® chroni przed rozwojem zakażeń i przyspiesza gojenie.

53971125c98efb225dfe2966_char-burn.jpg

Stany zapalne oraz drobne poparzenia są idealnym miejscem dla rozwoju bakterii. Tribiotic® minimalizuje zagrożenia i łagodzi objawy.

53971203c98efb225dfe2971_char-heal.jpg

Tribiotic®, stosowany na świeży tatuaż, piercing lub po zabiegach kosmetycznych, minimalizuje możliwość zakażenia.

Wygoda

538f5568797528431769cd5d_produkt-tubka.png
538f4d0d5a790442171a9599_produkt-saszetki.png

Tribiotic to preparat zawierający trzy, odpowiednio dobrane antybiotyki. Jego synergistyczne działanie zwalcza większość znanych bakterii, a stosowanie nie wykazuje efektów ubocznych kuracji antybiotykowej.

Tribiotic dostępny jest w formie saszetek oraz tubki. Tym samym, możesz dobrać opakowanie do własnego trybu leczenia. Saszetki idealnie sprawdzą się w podróży, tubka zaś, w domowej apteczce.

Lek znajdziesz w każdej aptece

Zapoznaj się z ulotką

Tribiotic

(Bacitracinum zincum + Neomycini sulfas + Polymyxini B sulfas)
(400 j.m. + 5 mg + 5000 j.m.)/g maść

Skład

1 g maści zawiera:
substancje czynne: 400 j.m./g bacytracyny cynkowej (Bacitracinum zincum), 5 mg neomycyny siarczanu (Neomycini sulfas) i 5000 j.m./g polimyksyny B siarczanu (Polymyxini B sulfas),
substancję pomocniczą: wazelinę białą.

Lek do stosowania miejscowego na skórę

Działanie

Lek zawiera trzy antybiotyki o szerokim zakresie działania przeciwbakteryjnego.

Wskazania do stosowania

Zapobieganie rozwojowi zakażeń bakteryjnych w przypadku drobnych ran, zadrapań i oparzeń.

Dawkowanie i sposób stosowania

Lek należy stosować raz do trzech razy na dobę. Niewielką ilością leku należy nanieść na zmienione chorobowo miejsce na skórze, po uprzednim oczyszczeniu i osuszeniu skóry. W razie konieczności można zastosować ochronny, jałowy opatrunek.
Stosować nie dłużej niż 7 dni.

Dzieci
Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat, ze względu na ryzyko uszkadzającego słuch i nerki działania leku.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku:
- w nadwrażliwości na bacytracynę cynkową, neomycyny siarczan, polimyksyny B siarczan lub na którąkolwiek substancję pomocniczą leku,
- na błony śluzowe,
- na dużą powierzchnię uszkodzonej skóry,
- na głębokie lub kłute rany, ciężkie oparzenia, do oczu,
- na sączące zmiany skórne

Środki ostrożności

Stosowanie leku należy przerwać, jeśli nie ma poprawy, w razie pogorszenia objawów lub wystąpienia objawów nadwrażliwości, w tym skórnych, jak wysypka, świąd, objawy podrażnienia i silnych odczynów alergicznych. Stosowanie leku na duże powierzchnie uszkodzonej skóry może spowodować utratę słuchu, uszkodzenie nerek i wystąpienie objawów toksycznych ze strony układu nerwowego. Szczególną ostrożność powinny zachować osoby z zaburzeniami czynności nerek lub z upośledzeniem słuchu.

Stosowanie innych leków

Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, nawet tych wydawanych bez recepty. Równoczesne zastosowanie leku z doustnie podawaną neomycyną może nasilić ryzyko wystąpienia nadwrażliwości. Nie należy stosować leku jednocześnie z lekami mogącymi uszkadzać nerki i słuch, takimi jak silnie działające leki moczopędne (np. furosemid, kwas etakrynowy), bowiem nasila się ryzyko powstania zaburzeń słuchu aż do głuchoty, nawet po przerwaniu stosowania leku Podczas jednoczesnego stosowania antybiotyków aminoglikozydowych i innych leków mogących uszkadzać słuch i nerki lub leków o działaniu toksycznym na układ nerwowy, może nastąpić sumowanie się działań niepożądanych.

Ciąża i karmienie piersią

Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.
Ze względu na brak odpowiednich badań nie należy stosować leku w okresie ciąży i u kobiet karmiących piersią.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Brak odpowiednich badań.

Możliwe działania niepożądane

Jak każdy lek, może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Lek może uszkadzać słuch, powodować wystąpienie ogólnych objawów nadwrażliwości i miejscowych, jak: wysypka, świąd, objawy podrażnienia oraz zakażeń opornymi szczepami bakterii lub grzybów (drożdżaki).Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią jakiekolwiek niewymienione powyżej objawy niepożądane, należy powiadomić lekarza lub farmaceutę.

Przechowywanie

Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.
Przechowywać opakowanie szczelnie zamknięte, w celu ochrony przed wilgocią. Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Nie stosować leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu.

Podmiot odpowiedzialny

Kato Labs Sp. z o.o.
ul. Marszałkowska 138/82 00-004 Warszawa
Pozwolenie nr 7695

Lek wydawany bez recepty. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.